fbpx
Chyba każda z nas miała ostatnio taki moment, gdy wychodząc z domu stawiasz pierwszy krok na dworze i od razu żałujesz, że nie wzięłaś czapki. Wiatr hula w najlepsze, włosy wyglądają, jakby nigdy nie były czesane, a Ty naciągasz kaptur, by ochronić się przed tymi podmuchami. Dzień jak co dzień nad naszym polskim morzem. Prawda?  Jednak nie wywiało mi jeszcze wszystkich myśli, już coraz częściej przeglądam czapki, opaski i kapelusze, bo…

Idzie wiosna!

Jak każda kobieta jest trochę niezdecydowana. Jednego dnia robi krok w przód, aby następnego znów ustąpić chłodu i deszczom. Czeka na element zaskoczenia i swoje wielkie wejście. My, dziewczyny zawsze gotowe na każdą ewentualność, powinnyśmy już rozejrzeć się za dodatkami, które zrobią szał wśród wiosennych stylizacji. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić nakryciom głowy, przecież nie od razu zrzucamy wszelkie kurtki i wkładamy letnią sukienkę, a zimowa czapka już nijak nie pasuje do wiosennego wietrzyku.

Co wybrać?

Uwielbiając możliwość wyboru kobiety wymyśliły tyle różnorodnych opcji, że teraz już nie sposób się na coś zdecydować. Do tego dochodzą wzory, kolory i faktury materiałów. Nie trudno o modową wpadkę. Jakie nakrycia głowy będą najlepszym wyborem?

Czapki

One chyba nigdy nie wyjdą z mody. Cienkie, bawełniane z podszewką są nieodłącznym elementem codziennej i sportowej garderoby wczesną wiosną. Powinniśmy o nich pamiętać, bo w okresie przejściowym pogoda potrafi płatać figle.

Turbany

Charakteryzują się elementem ozdobnym w przedniej części, np. falbaną lub kokardą. Już jakiś czas temu zaczęły być traktowane jako ciekawszy zamiennik cienkich, wiosennych czapek dla małych dziewczynek. A i dorosłe kobiety wyglądają w nich równie dobrze! Szczególną sławą cieszą się komplety mama-córka.

Opaski

Oczywiście mowa tu o tych materiałowych kojarzących się z latami 60 lub 70. Cienkie, grube, gładkie, wzorzyste, z kokardą, w grochy, a nawet ze wstawkami z dżinsu. W tym sezonie wszystkie chwyty dozwolone. To dość tani element garderoby, a dobrze dobrany może idealnie dopełnić każdą stylizację.

Kapelusze

Tutaj sprawa się trochę komplikuje. Tak jak opaski pasują praktycznie wszystkim, to już kaszkiet czy melonik nie będzie pasował każdemu. I tu pojawia się pytanie “Kaszkiet? Melonik?” Właśnie tak. Moda wraca, tylko trzeba umieć się z nią dobrze obchodzić. Jeśli nie czujesz się w tym pewnie, to w ciepłe dni postaw na bardziej uniwersalne kapelusze z małym lub dużym rondem.

Podsumowując, każda z Was na pewno już zdążyła zauważyć, co się Wam podoba. Niezależnie o tego czy chcesz wybrać czapki, opaski i kapelusze pamiętaj, że nawet najlepsza stylówka będzie na nic, jeśli nie będziesz czuła się w niej dobrze. Ale i na to jest sposób! Zgodnie z powiedzeniem “jeżeli chcesz, aby coś było zrobione dobrze, zrób to sam”. Proponuję Wam kurs szycia turbanów, opasek i innych nakryć głowy. Są to dodatkowe szkolenia krawieckie, których nie ma jeszcze w naszej stałej ofercie, więc zapraszamy do kontaktu. Formularz znajdziecie przy każdym kursie oraz w zakładce kontakt. Polubcie też na nasz fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco ze szkoleniami, promocjami i innymi aktualnościami.

Photos : Pixabay, Pexels

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *