fbpx
Z życia wzięte – wakacje na całego, plaże pełne, słońce wysoko na niebie, a Ty rodzicu masz tylko dwa tygodnie urlopu.. Co robić z dziećmi podczas wakacji, kiedy szkoła zamknięta, a w domu nie da się już wysiedzieć? W letnie upały szkoda czasu na siedzenie przed TV czy tabletem, kiedy w końcu dzieci mają wolne chwile od nauki. Nie wszyscy też mają możliwość, aby wyjechać na wieś do rodziny, żeby chociaż zmienić otoczenie. Ale jest i na to sposób! Ktoś mądry wymyślił półkolonie, czyli dni pełne atrakcji dla dzieci, których rodzice pracują w letnim czasie. Poznaj nasze propozycje na spędzenie wakacji w mieście!

Ciepło, cieplej… uff jak gorąco!

Wakacje to czas szczególnie wyczekiwany przez dzieci. Bo w końcu wolne od szkoły, od nauki, od części obowiązków. I można się bawić na całego! No i jeszcze wyjazd na urlop z całą rodziną, a dla starszych dzieci – obóz lub kolonie. Jest pięknie! Do czasu..

Powrót do pracy z urlopu to nic przyjemnego, ani dla dzieci ani dla rodziców. Ale co zrobić? W życiu piękne są tylko chwile! Ale koniec urlopu nie musi wcale oznaczać końca wakacji dla młodszego pokolenia.

W ofercie większości miast w Polsce organizowane są zajęcia otwarte dla dzieci np. sport, robotyka, wycieczki autokarowe itd. Wystarczy zapoznać się z letnim programem imprez organizowanych przez Domy Kultury, szkoły czy MOSiR. Są to przeważnie zajęcia bezpłatne, bez ograniczeń wiekowych, ale też bez opieki nad dzieckiem. Coś w sam raz dla samodzielnych kilkunastolatków.

Dla młodszych dzieci, w wieku 5-10 lat najlepsze będą odpłatne półkolonie w sprawdzonym miejscu, z zapewnioną profesjonalną opieką i mnóstwem atrakcji dla smyków.

Półkolonie dla dzieci

Obok niani czy pomocy dziadków, zapracowanym rodzicom pozostają tylko półkolonie i świetlica szkolna, jeśli jest czynna w lipcu bądź sierpniu. Ale wakacje to czas nie tylko błogiego lenistwa, a przede wszystkim okazja, aby wykorzystać ten czas maksymalnie np. na zabawę i rozwój.

Tak narodziły się półkolonie dla dzieci, realizowane w większości miast w Polsce, z bogatym programem atrakcji dla poszczególnych grup wiekowych. Jazda na koniu, wycieczki po okolicy, zajęcia z robotyki czy wyjścia do kina i na basen – możliwości jest wiele. Naprawdę jest w czym wybierać. Wszystko jednak zależy nie od rodziców (chyba, że finansowo), ale od zainteresowań dzieci.

Wakacje… u krawcowej 😉

Jeśli Twoje dziecko lubi tworzyć i jest manualnie uzdolnione. Jego wyobraźnia to studnia bez dna, pełna co rusz nowych pomysłów. Jeśli interesuję się modą czy wystrojem swojego pokoju i ma chęci stworzyć coś samodzielnie, z czego będzie później dumne. To wakacyjne warsztaty u krawcowej są właśnie dla niego!

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego warto wybrać ten oryginalny sposób na spędzenie choć kawałka lata? Przeczytaj tutaj >> //szkoleniakrawieckie.pl/blog/warsztaty-szycia-dla-dzieci-swietny-pomysl-na-rozwoj-i-zabawe/

Spodobała się Twojemu dziecku lub nastolatkowi nasza oferta zajęć w pracowni krawieckiej? Mamy dla Was kilka propozycji:

Zapraszamy Was również do śledzenia bieżących wydarzeń w naszej Pracowni Krawieckiej na FB >>

Do zobaczenia przy maszynie do szycia!

Życzymy pięknych i pełnych miłych przygód wakacji!!!

Zdjęcie: Pixabay

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *