fbpx

Świat pędzi do przodu. Żyjemy w pośpiechu i nierzadko brakuję nam czasu nawet dla najbliższych. Jest jednak taki dzień w roku, kiedy to możemy wyrazić pamięć i uczucie do jednej z najbliższych osób w naszym życiu – do Mamy. Dzień Matki, który obchodzimy w maju, to też doskonała okazja do podarowania czegoś naprawdę wyjątkowego. Jesteś córką i chcesz swojej Mamie dać niebanalny i praktyczny prezent? Wspólny kurs krawiectwa jest świetnym pomysłem. Dlaczego warto wybrać szkolenia z szycia ubrań?

Dlaczego tradycyjne krawiectwo i usługi krawcowej znów cieszą się zainteresowaniem?

Za czasów młodości naszych babć, a nawet naszych wspomnianych wyżej mam, zawód krawcowej był bardzo szanowaną profesją. Niektóre osoby były określane mistrzami krawiectwa i nic w tym dziwnego. Ubrania, które wychodziły  spod rąk takich osób wyróżniały się niebanalnym krojem, jakością wykonania. Każde ubranie było unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Co więcej na każde takie zamówienie trzeba było chwilę poczekać. Zrealizowanie projektu trzeba było zamówić, później przychodził moment przymiarki, co jak wiadomo sprawiało że coraz mocniej oczekiwaliśmy na rezultat końcowy. Nieistotne, czy była to sukienka, czy garsonka którą ubierzemy na imprezę rodzinną, czas oczekiwania na uszycie sprawiał, że we współpracy z krawcową było coś naprawdę magicznego i niezwykłego.

Dzisiaj znowu zawód ten cieszy się coraz większą popularnością, a kreatywne krawcowe są poszukiwane – mają ręce pełne roboty. Przede wszystkim, jeśli dodatkowo jeszcze mają zmysł i umiejętność tworzenia pięknych stylizacji na każdą okazję i dopasowania takowej stylizacji do osobowości.

Dlaczego tak się dzieje? Istnieje kilka możliwych odpowiedzi:

  1. Jesteśmy zmęczeni i wręcz przebodźcowani tym co oferują nam popularne marki i sieciówki. Każda nowa kolekcja, która pojawia się w nowym sezonie jest podobna do wcześniejszej. Te same rozwiązania, zbliżona kolorystyka, która aktualnie jest w modzie i z tego też powodu wszystkie firmy odzieżowe decydują się na wypuszczanie swoich kolekcji w podobnych barwach. Szukamy czegoś, co będzie po prostu nasze. Niebanalnego kroju. Ubrania, które wyrazi nasze poglądy, emocje, czy mówiąc krótko ciuchu wyróżniającego z tłumu.
  2. Jakość, którą oferują nam znane sieciówki nie spełnia naszych oczekiwań.Masowa produkcja ubrań sprawia, że niestety nie wszystkie ubrania, które znajdujemy w popularnych sklepach są dobrej jakości. Materiał szybko się wspiera, jest po prostu wadliwy. My poszukujemy czegoś, co sprawdzi się na lata.
  3. Mamy problem z doborem swojej rozmiarówki. Tak jak mówiliśmy popularne sieciówki tworzą ubrania na tzw. akord. Co za tym idzie również i rozmiarówka wygląda podobnie.  Dla wielu osób może to być problematyczne i nie tylko chodzi tutaj wyłącznie o osoby plus size.
  4. Traktujemy krawiectwo jak nie tylko sposób na zdobycie ubrania, ale również jest to dla nas rodzaj sztuki. Cenimy sam proces powstawania odzieży i nie chcemy, aby nasz ciuch który będziemy na co dzień nosić był zrobiony na zasadzie standardów wyznawanych przez popularne marki odzieżowe.
  5. Chcemy być ekologiczni. Wiedzieć, kto dla nas szyje ubranie i mieć pewność, że nasz projekt jest realizowany z pasją i pełnym zaangażowaniem.

Kurs krawiecki z mamą? Postaw na pasję, która łączy pokolenia…

Warto wybrać się na kurs krawiectwa ze swoją mamą. Mama z pewnością przypomni sobie różne z tradycyjne sposoby szycia i prawdopodobnie dowie się też czegoś nowego. Branża krawiecka oparta jest co prawda na doskonałych fundamentach i naprawdę sprawdzonych, ale cały czas się rozwija. Ty natomiast zdobędziesz nowe umiejętności i nowy fach. Zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej mamy uczestnictwo w szkoleniu krawieckim może być niezapomnianą przygodą i poszerzeniem pasji lub też poszerzeniem horyzontu. To doskonała okazja, aby spędzić trochę czasu razem, mimo codziennego zabiegania i swoich obowiązków. Jesteśmy pewni, że wspólny kurs krawiecki wzmocni Waszą więź i pozwoli zbliżyć się do siebie. Odkryjecie, że warto zrobić coś dla siebie –  razem. I nagle okaże się też że krawiectwo jest profesją, która w tej chwili wspaniale łączy pokolenia.

Zapisz się na kurs krawiecki ze swoją mamą. Daj jej jasny znak, że jest dla Ciebie ważna.  Kurs szycia może mieć praktyczne przełożenie w przyszłości. Zarówno dla Ciebie, czy dla Twojej mamy krawiectwo okaże się nowym zawodem lub też chociażby zajęciem dodatkowym.