fbpx

Styczeń – pierwszy dzień nowego roku. Czas podsumowań, wyciągania wniosków z roku mijającego. Czas wspomnień. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o niezwykłym autorskim kursie, który miał miejsce w 2023 i który wniósł wiele w życie mojego kursanta, ale i moje życie. Był potwierdzeniem, że moja krawiecka działalność – szkolenia krawieckie – mają sens. Pozwalają odkrywać w ludziach pasję, a nierzadko też sprawiają, że śmiało chwytają oni za stery swojego życia i obierają nowy kierunek – czerpiąc pełnymi garściami ze swojego wewnętrznego potencjału.

 

Każdy z nas ma talent, który warto w sobie odnaleźć… pielęgnować go i rozwijać…

 

Chciałabym podzielić się z Wami historią, która jest potwierdzeniem i doskonałym przykładem, że warto ufać swojej intuicji –  nie można się poddawać. Należy wsłuchać się w siebie, odnaleźć swoją drogę i z pasją i odwagą, która pozwala otwierać nowe drzwi możliwości… sięgać po swoje marzenia. Cieszy mnie szczególnie ta historia, gdyż jej początek miał miejsce w mojej pracowni.

 

Pewnego dnia drzwi pracowni przekroczył Julian – młody 17 latek. Od razu widać było, że ma tą niezwykłą iskierkę w oku. Zapał, który pozwala robić, realizować projekty niezwykłe. W toku rozmowy okazało się, że Julian jest 17 letnim, młodym człowiekiem, który wkracza w dorosłość, ale ma już nakreślony pomysł na siebie. Widać było też, że wyróżnia go niezwykła osobowość, i ogromny talent, chęć do pracy i doświadczenie życia, które każe odbić się od przeszłości i zawalczyć o siebie.

Projekt zrealizowany na autorskim kursie krawieckim w pracowni w Rumi

 

Autorski kurs Juliana był niezwykłą przygodą – dla niego, ale też dla mnie. Przyszedł on do pracowni z pomysłami, które podbiły moje serce. Była w nich finezja, kreatywność, pomysł i świeżość. Młodzieńcza ekspresja i emocja. Julian chciał nauczyć się sztuki krawiectwa. Przełożyć swoje pomysły na tkaninę  – w pełni zrealizować swoje projekty własnymi rękoma.

 

Od pomysłu kiełkującego w głowie, aż po wykonanie. Mogę śmiało Wam powiedzieć, że w każdy etap chłopak ten jest niezwykle zaangażowany. Każdy szew, każdy detal jego realizacji był przemyślany i wykonany z pełną starannością. Pasja, radość projektowania i tworzenia biła z tego człowieka. Moja pracownia została częścią czegoś większego. Ważnego, rozwojowego. Zawodowej ścieżki, która będzie miała kolejne rozdziały.

 

Tworzenie autorskiego kursu to fascynujące wyzwanie….

 

Stworzenie indywidualnego kursu było dla mnie fascynującym wyzwaniem. Musiałam zgłębić umiejętności i wyczucie estetyczne kursanta. To był pierwszy etap aby dopasować program kursu do indywidualnych umiejętności. To z jaką wiedzą przychodzi do mnie kursant ma znaczenie na dalszym etapie naszej wspólnej pracy.

 

Kurs krawiecki to zdobywanie wiedzy ale też nauka umiejętności przekładania swoich pomysłów na papier a potem na tkaninę. To nauka praktycznych umiejętności krawieckich z sztuką przekazywania emocji poprzez projektowanie ubrań.

Przygotowanie do wykroju w pracowni krawieckiej w Rumi

O tym, że każdy sukces ma swój początek…

 

Kiedy Julian pojawił się w mojej pracowni od razu wiedziałam – to człowiek, który nie boi się wyzwań i o  którym jeszcze usłyszę… I usłyszałam… w niedługim czasie. Razem przełożyliśmy jego pomysły na tkaninę – mamy nadzieję, że efektem będzie się cieszyć nie tylko sam młody projektant, ale też osoby, które też zauważą w nim talent.

25 listopada 2023 roku w Sopocie w Goyki 3 Art Inkubator  odbył się pokaz mody, który był efekt naszej wspólnej pracy. Tutaj możecie zobaczyć filmik z tego wydarzenia.

Julian nadal kontynuuje naukę w mojej pracowni i przygotowuje się do pokazu mody we Wrocławiu.

Myślę, że talent Juliana został już dostrzeżony i inni zechcą podjąć z nim współpracę. Wybiorą jego stylizacje. Życzę Julianowi dalszego rozwoju – satysfakcji i spełnienia na zawodowej ścieżce.

 

Warsztaty krawieckie – odkryj w sobie pasje!

 

Ta historia otwiera mój cykl, który chcę kontynuować – na moim blogu i na moich mediach społecznościowych.  Będziemy przedstawiać Wam niezwykłe osobowości. Inspirujące historie, które dodają wiary w swoje marzenia. Cieszy nas każda taka historia. Od początku chciałam w czasie moich warsztatów szycia zarażać pasją i chętnie będę robiła to nadal.