fbpx

Grudzień… czas podsumowań, tworzenia rocznych zestawień. Miesiąc pełen nowych planów będących konsekwencją wydarzeń, zrealizowanych projektów w minionym roku. Rok 2022 był bardzo wymagający dla całego świata – dla gospodarki i rynku pracy. Jego następca – rok 2023 był jak łyk świeżego powietrza. Ja również, byłam głodna nowych inspirujących wrażeń. Tak też się stało. Z wielką satysfakcją i wzruszeniem spoglądam na to, co udało mi się osiągnąć w ostatnich miesiącach. I…chcę więcej! Mam wiele pomysłów na 2024 i wiem, że zadowolenie moich klientów będzie moim motorem napędowym. Przedstawiam poniżej małe podsumowanie.

 

Szkolenia krawieckie – pasja, która daje motywację, aby sięgać po więcej…

 

Bardzo się cieszę, że zawód krawcowej/krawca wraca do łask. Dziś, w tych niepewnych czasach – można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo przyszłościowa profesja. Dlaczego?

 

  • jesteśmy znudzeni ubraniami z sieciówek. Chcemy mieć ubranie, które wyraża nas samych – naszą osobowość, a nie towar z masowej produkcji,
  • wielu z nas coraz chętniej wraca do natury. Duże znaczenie ma dla nas życie w duchu eko. Przekładamy jakość nad ilość. Jednocześnie chcemy wiedzieć, z jakich materiałów zostało wykonane ubranie, które nosimy,
  • z przyjemnością wspieramy małe biznesy, lokalnych krawców/krawcowe. Doceniamy nie tylko ich umiejętności szycia, ale też nierzadko kreatywność,
  • jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak wygląda od kulis biznes odzieżowy wielkich marek. Staramy się dbać o planetę, ale też wyrazić swoją niechęć do łamania praw człowieka i wykorzystywania taniej siły roboczej w procesie produkcyjnym odzieży.

 

Kursy krawieckie 2023 – niesamowity power do dalszych działań

 

W roku 2023 udało mi się zrealizować bardzo inspirujące szkolenia m.in.

  • kurs krawiecki dla początkujących
  • kurs krawiecki dla zaawansowanych
  • kursy dla przedsiębiorców
  • kurs dla rodziców z dziećmi
  • kurs dla młodzieży

Ten ostatni dał mi ogromną satysfakcję. Wspaniale było patrzeć jak w młodych ludziach rodzi się pasja do krawieckiej sztuki. Spotkałam bardzo utalentowaną młodzież, która nie tylko ma tzw. “smykałkę”, ale też zapał do działania w tej branży. Cieszę się, że mogę zarażać młode pokolenie pasją do tego zawodu i chętnie będę to kontynuować w następnych latach.

kurs krawiecki dla młodzieży

Uczestniczki kursu dla młodzieży w pracowni w Rumii

 

Podczas wielu inspirujących szkoleń, które przeprowadziłam w tym roku, nauczyliście się: szyć ubrania od zera, przerabiać gotową już odzież, szyć pluszaki podczas zajęć z najmłodszymi uczestnikami kursów, szyć samodzielnie dekoracje okienne.

 

Momentem przełomowym i jednocześnie bardzo rozwijającym – zarówno z mojej perspektywy, jak i z punktu widzenia uczestnika były warsztaty z Julianem, który zaskoczył nas bardzo pozytywnie swoim projektem. Niezwykłą wizja, którą miał w głowie udało nam się rozrysować, przenieść na papier, a potem zrealizować jego projekt. Ujrzał on światło dzienne podczas specjalnego pokazu mody. Jestem z tego bardzo dumna!

Projekt kursanta w ramach autorskiego indywidualnego kursu w pracowni w Rumi.

 

W Nowym Roku 2024 z pewnością sięgnę po jeszcze więcej krawieckich inspiracji!

 

Kursy szycia – nowe wyzwania, wyjątkowe plany…

 

W Nowym Roku zamierzam kontynuować drogę, którą sobie obrałam. Mam jednak jeden cel, który jest bliski mojemu sercu. Pragnę zrealizować cykl kursów krawieckich dla seniorów  – projekt będzie przeprowadzony wspólnie ze środowiskiem senioralnym. Seniorzy są grupą społeczną, która wciąż ma wolę i chęć aktywności. Kurs krawiecki może być znakomitą okazją na poprawę samopoczucia. Każdy senior, który weźmie udział w naszych warsztatach będzie czuł się potrzebny. Dla wielu osób będzie to też okazja, aby wyjść z domu, zrobić coś kreatywnego, zawiązać nowe znajomości. Już teraz jestem szczęśliwa, że taki kurs będę mogła zrealizować.

Kurs kroju i szycia zrealizowany dla Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Kierzkowie.

 

Zapraszamy na szkolenia krawieckie 2024!

 

Danuta Zaczek – właścicielka Szkolenia Krawieckie Prestigo w Rumi.

 

Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w kursach krawieckich w minionym roku. Cieszę się ogromnie, że zarażam pasją do szycia nowych kursantów. Wielu z nich odkrywa w krawiectwie nową pasję. Są też tacy, którzy widzą w  tej branży swoją zawodową przyszłość. Z tą świadomością zabieram się za organizację nowych szkoleń. Do zobaczenia w Nowym Roku