fbpx

Ozdoby świąteczne, dekoracje świąteczne. Dom pełen świątecznego klimatu… Zapisz dziecko na warsztaty krawieckie, rozwijaj wyobraźnię swojej pociechy! Przeczytaj wpis na naszym blogu. Dołącz do nas!

Święta to wyjątkowy czas. Kilka dni  u progu Nowego Roku, kiedy to możemy spędzić czas z rodziną. Zdystansować się do codziennych obowiązków, spotkać się z bliskimi przy wspólnym wigilijnym stole. To również moment na małe i duże niespodzianki, Prezenty które sprawiają radość. Jednym z takich  nietuzinkowych i bardzo praktycznych świątecznych prezentów jest kurs krawiecki. Szkolenia krawieckie są doskonałym sposobem na wypełnienie wolnego czasu naszym  pociechom. Jakie zalety mają kursy krawieckie dla najmłodszych? Dlaczego warto zapisać na taki kurs dziecko? Odpowiedź poniżej!

Kursy krawieckie. Pobudzaj w dziecku kreatywność i ciekawość świata…

Każde dziecko, młody człowiek który przychodzi na świat rodzi się z tak zwaną czystą kartą. To często od nas…  rodziców i opiekunów zależy rozwój dziecka. Naszym zadaniem jest zaszczepienie w najmłodszych ciekawości świata, pasja do jego poznawania odcinek nauka wrażliwości. Szkolenia krawieckie są nie tylko szansą na zdobycie praktycznych umiejętności, ale również wzmocnieniem predyspozycji intelektualnych i emocjonalnych. Dziecko biorące udział w kursie poprzez zabawę, bez nudy i z przyjaznym zespole uczy się szyć między innymi ukochane postacie z bajek. Jest to właśnie ten moment, gdzie dziecko poszerza swoje horyzonty. Budzi się w nim pomysłowość ciekawość, zainteresowanie. Może też odkryć w sobie ogromne potencjały kreatywności.

 

Warsztaty szycia. Nauka przez zabawę. Jak zrobić świątecznego skrzata na choinkę lub parapet?

świąteczny skrzat

Pokaż dziecku, że można uczyć się nowych rzeczy bez potrzeby książkowej narracji. Nauka może być miła i przyjemna. Przygotowanie maskotek świątecznych według prostych wzorów daje satysfakcję, a w dziecku również wzmacnia pewność siebie… Poduszki z motywem świątecznym, filcowe mikołaje, skrzaty, misie, a nawet króliczki. Ucząc się przez zabawę nawet samodzielne uszycie ucha skrzata z miłych w dotyku tkanin daje niesamowitą radość – a uzyskana wiedza i umiejętności zostaje na dłużej i procentuje później – w przyszłości. Warto tutaj zaznaczyć, że takie profesje jak szycie/ krawiectwo są dzisiaj na wagę złota. Są cenione na rynku pracy. Handmade jest tym, czego potrzebuje świat.

 

Integracja z innymi dziećmi w świątecznej atmosferze…

Dzięki szkoleniom krawieckim dziecko może spędzić wolny czas w kreatywny sposób. Nie bez znaczenia jest również możliwość integracji z innymi rówieśnikami, która pozwala rozwijać umiejętności społeczne i emocjonalne. Kontakt z innymi, nawet w przypadku nieśmiałego dziecka będzie mniejszy. Przestanie być problemem. Święta tuż, tuż. Zachęcamy do zapisów na świąteczne edycje szkoleń krawieckich 2022. Jaki będzie ich temat?

dekoracje świąteczne 2022 - warsztaty dla dziecka

1 DZIECI SZYJĄ OZDOBY ŚWIĄTECZNE

2 KTO USZYJE Z NAMI SKRZATA?

Będziemy robić z dziećmi filcowe maskotki, ozdoby na choinkę, drzwi, kominek z najwyższej jakości materiałów. Zdrowych i ekologicznych. Jedyne i niepowtarzalne skrzaty, których próżno szukać w popularnych sklepach. Gwarantujemy, jak Twój maluch przygotuje jedną ozdobę świąteczną z pewnością będzie chcieć więcej…