fbpx

Udało Ci się kupić spodnie, które świetnie leżą w pasie, jednak nogawki są za długie? Nie martw się, że to zepsuje cały efekt Twojej stylizacji. Dowiedz się, jak skrócić spodnie materiałowe i jeansy. Skorzystaj z porad, dzięki którym bez problemu dokonasz drobnych poprawek i będziesz doskonale wyglądać w swoich nowych spodniach.

Jak skrócić spodnie?

Zastanawiasz się, jak skrócić spodnie materiałowe? Przyda Ci się taśma termoprzylepna, pasujące do koloru spodni nici, żelazko oraz nożyczki. Podwiń nogawki na odpowiednią długość i odetnij wzdłuż zaprasowanej wcześniej linii. Następnie musisz odwinąć spodnie na lewą stronę, aby umieścić taśmę między nadmiarem materiału a nogawką. Zaprasuj taśmę w taki sposób, by osiągnąć odpowiedni efekt.

Jak skrócić jeansy?

Zbyt długie jeansy mogą szybko przecierać się przy zakończeniu nogawek. Aby tego uniknąć, warto wiedzieć, jak skrócić jeansy. Takie spodnie możesz też po prostu podwinąć kilka razy do osiągnięcia preferowanej długości. W ten prosty sposób możesz zyskać modny wygląd spodni, zapominając o zbyt długich nogawkach.

Jak skrócić spodnie bez maszyny?

Nie wiesz, jak skrócić spodnie bez maszyny? Wystarczy sięgnąć po odpowiednie akcesoria: igły, kredę bądź flamaster do odzieży, nici, szpilki krawieckie oraz miarkę. Aby przystąpić do pracy, zmierz długość spodni i zaznacz miejsce, w którym chcesz je skrócić. Uważaj, by zachować taką samą długość. Jeśli skracasz jeansy, pamiętaj o zastosowaniu jeansowych nici, wyróżniających się większą trwałością. Możesz też po prostu przyciąć nogawki na odpowiedniej długości, a następnie delikatnie wyciągnąć nici. Uzyskasz efekt modnie poszarpanych końcówek.

A jeśli spodobała Ci się idea zero waste i samodzielnego przerabiania ubrań z Twojej garderoby, to zapraszamy Cię na więcej – na Warsztaty kreatywnego przerabiania ubrań w naszej Pracowni w Rumi >>