fbpx

Kursy krawieckie cieszą się coraz większą popularnością. Szukamy nowego sposobu na zarabianie, chcemy zdobywać przydatne i praktyczne umiejętności, odkrywać w sobie pasje. Kurs kroju i szycia jest idealną odpowiedzią na wszystkie z trzech opisanych wyżej potrzeb. Dla kogo jest kurs krawiecki? Czy naprawdę jest to zajęcie dla każdego? Bez względu na dotychczasowy zawód, wiek? Oczywiście, że tak! Dlaczego? Odpowiedź poniżej!

Praktyczny Kurs krawiecki – dla kogo?

Podstawowy, a później zaawansowany kurs krawiecki to sposób na odkrycie w sobie nowych zainteresowań i predyspozycji dla każdego. Kto powinien zainteresować się kursem tego typu?

 

 • osoby szukające nowej drogi zawodowej w życiu, każdy kursant, bez względu na to, czy poznaje dopiero podstawy szycia, czy to już jego kurs zaawansowany otrzymuje zaświadczenie, certyfikat ukończenia kursu. To już krótka droga do otworzenia własnego, kreatywnego biznesu i być może otworzenia swojej pracowni, pracy w zawodzie – z czasem na wyższych poziomach zaawansowania,
 • kreatywne osobowości, które chcą nauczyć się projektować odzież, maskotki, przytulanki, narzuty – przygotowanie każdej bluzki, misia dla dzieci daje takim uczestnikom kursu wiele radości i satysfakcji,

  kurs dla początkujących, bluza

  Bluza wykonana podczas szkolenia krawieckiego w Rumi.

 • dzieci – kurs krawiecki to doskonała forma np. urozmaicenia ferii zimowych. Dziecko przez zajęcia z szycia, obsługi maszyny do szycia, własnoręcznie robiąc m.in spódnicę, spodnie z różnych dzianin, tkanin nie tylko uczy się czegoś nowego, poznaje świat odzieżowy, ale też poszerza i rozwija swoją dziecięcą wyobraźnię. Każde dziecko też mając na swoim koncie pierwsze ubrania uszyte z kolorowych tkanin nabywa pewności siebie – cieszy się wykonaną pracą. I kto wie …taka radość może sprawić, że będzie zainteresowane szyciem bardziej ambitnych i złożonych projektów,

  dziewczynka szyje na maszynie do szycia w Rumi

  Mała kursantka Szkolenia Krawieckie w Rumi

 • ludzie szukający pomysłu na siebie – osoby, które często po trudnych przejściach chcą coś zrobić dla siebie…dla własnego samorozwoju i samorealizacji,
 • osoby, które chcą szyć “na miarę” własnych potrzeb, pod własne wymiary. Mając wiedzę i umiejętności w zakresie krawiectwa pragną robić unikalne ubrania do różnych typów sylwetek.

Komu podarować Kurs szycia dla osób początkujących?

Jak już stwierdziliśmy powyżej kurs krawiecki to idealny prezent dla każdego. Prezent przeznaczony dla osób niebojących się nowych wyzwań. Dla tych, co wcześniej nie miały styczności z maszyną do szycia i sprzętem krawieckim. W trakcie kursu uczestnicy poznają nowe osoby, otrzymują solidne podstawy do pracy w charakterze krawcowej. To również świetny, praktyczny upominek dla kogoś bliskiego, przyjaciela… Pisaliśmy o tym wcześniej. W naszym tekście: Kurs krawiecki – idealny pomysł na prezent?

Kurs kroju i szycia – program kursu

Dowodem na to, że kurs kroju i szycia ucieszy każdego jest sam program kursu. Podczas jego trwania każdego dnia dzieje się coś ciekawego. Przedstawiamy poglądowy program kursu.

 • nauka ściągania miary,
 • nauka obsługi maszyny do szycia,
 • nauka szycia różnymi ściegami i nauka ryglowania,
 • dekatyzowanie tkanin,
 • konstrukcja ubrań: koszuli, spódnicy, spodni wraz z wykończeniem,
 • wykrojenie ubrań i wykorzystanie różnych technik szycia,
 • nauka wszywania zamka w krytej stopce,
 • nauka prasowania międzyoperacyjnego przy pomocy żelazka,
 • nauka robienia przymiarek przy użyciu specjalnego manekina,

i wiele innych.

Krawiectwo: uzyskaj fach w ręku z potencjałem na dziś i jutro…

Warto zapisać się na kurs szycia już dziś. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszych kursów, gdzie zdobędziesz podstawową wiedzę branżową z tworzenia konstrukcji i szycia ubrań. Będziemy omawiać równe techniki szycia dla osób, które stawiają pierwsze kroki w temacie lub mają jedynie podstawową wiedzę i umiejętności. Każdy moduł podczas szkolenia to praktyczne ćwiczenia. Uczestnicy poznają akcesoria krawieckie, zapoznają się ze sprzętem szyjącym, a zdobyte umiejętności mogą doskonale, w pełni wykorzystać w przyszłości. Zawodowo lub po prostu …z potrzeby chwili i serca… Bez względu na to, czy osoba przychodząca na nasz kurs chce pracować jako krawiec – my chcemy zapewniać solidną dawkę wiedzy i wsparcia podczas zdobywania przydatnych umiejętności.